Mūsų klubas, medžioklė, trofėjai ir laisvalaikis.,

Esi čia: Pradžia > Medžiotojų Vaišės

ŽVĖRIENOS IR PAUKŠTIENOS PARUOŠIMAS, MARINAVIMAS IR PATIEKALŲ RECEPTAI


ŽVĖRIENOS PARUOŠIMAS

Medžiotojas turi mokėti paruošti žvėrieną, kad ji išsaugotų geriausias maistines savybes. Ryte nušautas gyvūnas pavakariais jau yra netinkama maistui.
Sumedžiojus stambų kanopinį žvėrį (danielių, briedį, elnią, šerną, stirną) reikia nedelsiant jį išskrosti ir išimti vidaus organus: žarnyną, skrandį, kepenis, širdį, plaučius, inkstus, liežuvį. Jei to nepadaroma, po apytiksliai trijų valandų žvėriena įgauna nemalonų kvapą, kuris turi įtakos vėliau paruoštiems patiekalams. Ilgiau palaikius neskrostą ir neišdarinėtą žvėrį, rizikuojame žvėrieną visiškai sugadinti.

Po 6-8 val. nušautas žvėris ima stingti: sąnariai nesilanksto, raumenys susitraukia. Iš tokios žvėrienos pagaminti patiekalai yra kieti, šiurkštūs ir ne itin skanūs. Tik po 11-12 val. (trukmė priklauso nuo oro temperatūros) mėsa atsileidžia, suminkštėja, įgauna būdingą skonį ir kvapą. Tai yra mėsos brendimo padariniai – veikiant įvairiems fermentams mėsoje vyksta įvairūs cheminiai procesai. Subrendusios mėsos paviršius pasidengia sausa plėvele, apsaugančia nuo gedimo. Tokia mėsa laikoma vėsioje vietoje negenda kelias paras. Ar mėsa nesugedusi, nesunkiai patikrinsit ją perpjovę – pjūvyje atsiranda mėsos sulčių, ji yra elastinga ir skleidžia natūralų mėsos kvapą. Mėsą galima užšaldyti ir ji ilgai nesuges, tačiau šaldytos mėsos skonis ir vertė pasikeičia. Tad jei ruošiatės netrukus gaminti, subrendusios mėsos geriau nešaldyti.

MARINATAI

Svogūnas, morka, petražolės šaknis, gabalėlis saliero gumbo, 10 juodųjų ir 5 kvapieji pipirai, 3 stiklinės vandens, stiklinė 6 proc. acto, cukraus, druskos, lauro lapelis.
Į verdantį vandenį suberti griežinėliais supjaustytą morką, petražolę, salierą, svogūną, pipirus, lauro lapelį, įberti cukraus, druskos, uždengti ir virti ant silpnos ugnies. Kai šakniavaisiai išvirs, supilti actą, užvirinti ir nukaisti.


100 g aliejaus, 2 šaukštai citrinos sulčių, 1,5 stiklinės raudonojo vyno, po šaukštelį grūstų garstyčios grūdelių ir kalendos, žiupsnelis maltų kmynų, pipirų, lauro lapas, druskos.
Aliejų, citrinos sultis ir vyną supilti į dubenį, suberti prieskonius ir išmaišyti. Į marinatą sudėti mėsą (skystis turi ją apsemti) ir palaikyti šaldytuve 1-2 paras.


0,5 l vandens, 0,5 stiklinės acto stiklinė stipraus vyno, svogūnas, morka, petražolės šaknis, šaukštelis druskos, po 10 maltų juodųjų ir kvapiųjų pipirų, 10 grūstų kadagio uogų, žiupsnelis peletrūno, kadagio šakelė.
Į verdantį vandenį suberti pjaustytas prieskonines daržoves, prieskonius, kadagio šakelę, supilti vyną, pasūdyti ir virti. Baigiant virti supilti actą. Mėsą sudėti į dubenį, užpilti marinatu ir laikyti šaltai 2-3 paras.


Šaukštelis kadagio uogų, po 5 juoduosius ir kvapiuosius pipirus, po žiupsnelį baziliko ir peletrūno, butelis sauso raudonojo vyno.
Mažame kiekyje verdančio vandens pavirinti kadagio uogas ir pipirus, suberti baziliką, peletrūną ir supilti vyną. Viską užvirti ir nukaisti. Marinatu užpilti mėsą ir laikyti šaltai.

 PATIEKALŲ RECEPTAI

Šalti užkandžiai

Sriubos

Antrieji patiekalai:

Briediena, Elniena, Stirniena, Šerniena, Kiškiena, Bebriena, Laukiniai Paukščiai.

Padažai

Esi čia: Pradžia > Medžiotojų Vaišės


Klubo vadovas

RENATAS TAMOŠIŪNAS

Klubo nariai:


http://www.medziotojuklubasbugeniai.lt

/ Pradžia / Foto Galerija / Rekvizitai / Kontaktai / 2% Parama / Adsense Privatumo Politika /

Svetaines kūrejai: Gerimantas Petrauskas ir Arturas Smalenskas. Copyright©2012

Rekomenduojama rezoliucija: ne mažiau kaip 1024x768 px.